• Afyon’dan Sucuk
  • Afyon’dan Sucuk
  • Afyon’dan Sucuk
  • Afyon’dan Sucuk
  • Afyon’dan Sucuk
Afyon’dan Sucuk
Ürün Kodu : 0301       Yorumlar (1)      Yorum Ekle
Marka :  Atılgan Sucukları
Burada Paylaşın !

 KAPIDA ÖDEME : VAR

GÖNDERİM YERİ : AFYONKARAHİSAR

FİRMA ADI : ATILGAN SUCUKLARI

Afyon’dan Geleneksel Sucuk

Geleneksel Türk mutfağı lezzetlerinden olan sucuk, Afyon yöresinin Dana etinden özenle hazırlanmaktadır. Kahvaltı sofralarının ve yemeklerin vazgeçilmezidir. Kıyılmış etlerin hayvansal yağlar ve baharatlarla harmanlanarak hayvan bağırsağına doldurulduktan sonra elde edilir. Gönderim koşullarına göre soğuk zincir bozulmayacak şekilde ekipmanlar ve paketler kullanılarak hazırlanarak sevk edilmektedir.


ATILGAN GELENEKSEL KANGAL SUCUK MUHAFAZA ŞARTLARI


Yenilmediğinde doğal olan her şeyin çabuk bozulduğu bir gerçek, fakat doğru muhafaza edildiğinde son kullanım tarihine kadar dayanabilen bu yiyeceği nasıl muhafaza ederiz?

Atılgan Sucuk; şişirilen ve kurutulan bağırsağın içerisine, doğal baharatlar ile harmanlanmış dana eti ve dana yağının doldurulması ve fırınlanması ile elde edilmiş geleneksel kangal olarak üretilmiş bir üründür.  Öncelikle taze halde ambalajlanmış ve kargo ile tüketiciye ulaştırılmış bu ürün, içinde barındırdığı nemden dolayı ve bulunduğu ortamdaki sıcaklık farkından dolayı terleyecektir. Koliden çıkarıp, serin ve hijyenik bir yerde asılı halde havalandırılarak kurutulabilir. İlk baştaki terlemeden dolayı kuruduğunda dışında hafif bir beyazlama bozulma belirtisi değildir. Formülünde var olan tuzun dışarı desorpsiyon ile çıkması ve kuruduğunda beyazlamasıdır. Fakat uzun süre havasız ve kötü koşullarda bekletildiğindeki küflenme ile bu durum karıştırılmamalıdır.

Buradaki püf nokta, sucuğu ağzı açık bir şekilde buzdolabında saklamak!

Eğer kısa sürede tüketilecekse, sucuğu korumanın en güzel yöntemi, ambalaj kâğıdına sarılı halde dolaba koymak. Amaç burada sucuğun neminin kendi içerisinde sıkışmaması. Aslında bilinenin aksine buzdolabının içerisi kuru bir ortama sahip. Buzdolabı içinde poşete konulsa bile sucuğun ağzı açık olması gerekiyor. Sucuğu bir poşete koyup saklarsanız içerisinde boncuk boncuk sular oluşur ve dolap koşullarından dolayı küf olur. Nem yüzünden ürün küflenir. Bu yanlış bir muhafaza şeklidir.

Eğer sucuğun kurumasını istemiyorsanız ambalaj kağıdından çıkarıp buzluğa koyabilir. Tüketeceğini kadarını çıkarıp kullanabilirsiniz.  

%100 yerli üretim, %100 sağlığınız için çalışıyoruz.


Toplam 1 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Ali
Sucuklarımız strafor içinde ve çok korunaklı geldi. Tadı ve baharatı çok yerindeydi. Memnun kaldık Teşekkür ederiz.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İNDİRİMLİ ÜRÜNLER VE FIRSATLARDAN ÖNCE SİZ HABERDAR OLMAK İSTERMİSİNİZ?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.