• ERZURUM’DAN KARNAVAZ DUT PEKMEZİ
  • ERZURUM’DAN KARNAVAZ DUT PEKMEZİ
  • ERZURUM’DAN KARNAVAZ DUT PEKMEZİ
  • ERZURUM’DAN KARNAVAZ DUT PEKMEZİ
ERZURUM’DAN KARNAVAZ DUT PEKMEZİ
Ürün Kodu : 2513       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Ak Selimoğlu Gıda
Burada Paylaşın !

KAPIDA ÖDEME : VAR

GÖNDERİM YERİ : ERZURUM 

FİRMA ADI : AK SELİMOĞLU

FİRMA TANITIM VİDEOSU : VİDEO

Erzurum’dan Karvanaz Dut Pekmezi

Erzurum’da ülkemizde ve hatta dünya çapında en fazla bilinen ürünlerinden birisi de Dut Pekmezi- Karnavaz Dut Pekmezi’dir. Erzurum Karvanaz Köyü’nde hala geleneksel yöntemlerle %100 doğal olarak üretilir.

Dutların yoğun ve sürekli harlanan odun ateşi ile beslenerek hazırlanan ocaklar üzerindeki büyük kazanlarda kaynatılması ile elde edilir. Açık havada ve uzunca süre kaynatılan dut şurubu süzülerek posasından ayrılır. Posasının atılmasının ardından şurubunun koyulaştırılması aşamasına geçilir.

Karnavaz dut pekmezinin yapımı çok meşakkatli ve zordur. Genelde sert ve soğuk geçen kış aylarında Erzurumlunun sağlık ve şifa kaynağı olur. Karnavaz pekmezimiz kendine has aroması, hoş ve kesif kokusu, saydam ve koyu akışkanlığı ile çok lezzetlidir.

Halk tarafından kansızlığa ve mide hastalıklarına iyi geldiği bilindiğinden yörede çok tüketilmekte ve gurbetten gelen talepler her geçen gün artmaktadır.

Üreticimiz Erzurum’da meşhur olan Ak Selimoğlu Gıda, ürününü geleneksel yöntemlerle ve el yapımı olarak sizlere yöresinden göndermektedir.

www.anadolukokusu.com bütün ürünlerini sizler için yerinden, yöresinden ve en iyi üreticisinden tedarik etmektedir. Anadolu Kokusu, stok üretim kalıbının dışına çıkarak sipariş üzerine özel olarak hala geleneksel yöntemlerle hazırlanan ürünleri sizlere, yerinden ve üreticisinden gönderim avantajı ile sunar. Anadolu Kokusu güvencesi ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İNDİRİMLİ ÜRÜNLER VE FIRSATLARDAN ÖNCE SİZ HABERDAR OLMAK İSTERMİSİNİZ?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.