Sizce Vücudumuza Hak Ettiği Önemi Veriyor Muyuz?

Eski zamanlardan bahsederken büyüklerimizin sürekli söylediği bir şey vardır. Eski tadı yok, eskisi gibi değil derler. Bunun sebebi çok açıktır aslında, onlar tarımın endüstriyelleşmediği zamanlarda doğal besinlere daha rahat ulaşıyorlardı. Kendileri ya da komşuları bağ bahçeden en doğal haliyle sebze ve meyvelerine erişebilirlerken, giderek betonlaşan kentlerde tarım alanlarının daralması ve insanların kentlileşme arzularıyla doğal/geleneksel üretimden iyice uzaklaştık. Artık özlemini çektiğimiz o bahçeden sofraya alışkanlıklarımızı zamanla terk ettik.

Birkaç kuşak öncekilerin bizden daha sağlıklı yaşadıklarını görmezden gelemeyiz değil mi? Doğal sağlıklı besinden uzaklaştıkça bu daha da kötüleşecektir.

Sağlıklı olmak, zinde kalmak, kaliteli yaşamak ve kaliteli yaşlanmak gibi kavramlar tamamen beslenme ve yaşam biçimlerimizle alakalıdır.  Besin değerleri yüksek yiyecekler tüketmek vücudumuza ihtiyacı olan ilgiyi göstermek demektir.

Hâlihazırda geleneksel yöntemlerle üretilen doğal ürünlere ulaşım ise teknolojik gelişmelerle çok basittir. Önemli olan bizim için en değerli şey olan vücudumuza nasıl baktığımızdır.

Market reyonlarında ki içindekiler kısmı okunmayan, okunsa da içeriğinin ne olduğu belirsiz yiyeceklerle kendimizi zehirlemek mi yoksa doğal ürünlerle birlikte kaliteli yaşamak mı?

Vücudunuza hak ettiği değeri verin!

www.anadolukokusu.com

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İNDİRİMLİ ÜRÜNLER VE FIRSATLARDAN ÖNCE SİZ HABERDAR OLMAK İSTERMİSİNİZ?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.